Rekor Boya

Marathon 1000 XHBProbably the toughest epoxy coating in the world Marathon 1000 XHB is a solvent free, high build, highly abrasion- and impact resistant two component epoxy coating reinforced with glass flakes. Marathon 1000 XHB is a solid barrier coating especially suited for highly corrosive environments where mechanical resistance and long-lasting corrosion protection are of vital importance. Marathon 1000 XHB is part of the Marathon range of coatings with a long track record of success on a range of application areas. It is also a non-skid coating when used with appropriate aggregate.
Ürün tipi: Antikorozif boyalar
Kullanım alanı:
Protective: structural steel and piping exposed to corrosive environments up to very high and immersed, offshore environments, refineries, power plants, bridges, buildings, mining equipment and general structural steel, compatible with cathodic protection systems.
Marine: Specially suited in areas where high mechanical strength is required.
Boyanacak malzeme: Carbon steel and concrete
  • Solvent free
  • Ultra high build - up to 1000 µm in one coat
  • Glass flake reinforced
  • Strong paint film for harsh environments
  • Excellent abrasion- and impact resistance
  • User friendly - airless spray application
  • Drying and curing down to +5°C

Teknik Bilgi Föyü (Turkish)

Marathon 1000 XHB Comp A - Güvenlik bilgi föyü (Turkish)

Marathon 1000 XHB Comp B - Güvenlik bilgi föyü (Turkish)


Marathon 1000 XHB – Özel performans gereksinimleri için cam pulcuklarıyla %20 oranında güçlendirildi

Benzersiz güçlü yapı ve dayanım

30 yıldır piyasada kendini kanıtlamış olan Marathon serisinin en yeni üyesi Marathon 1000 XHB mükemmel dayanım ve aşınma direnci gösterir.

Tek katta 1000 µm’a kadar uygulama yapılabilir. Atmosferik etkenlere karşı koruyucu etki oluşturup daha uzun zaman yüksek koruma sağlar.

Boya filminin içindeki çok katmanlı cam pulcukları güçlü epoksi reçinenin performansını daha fazla arttırır. Cam pulcukları korucuyu etkiyi geliştirir ve hacimsel fireyi en aza indirger. Ayrıca, cam pulcukları kürlenmiş boya filminin yapışma ve tutunma özelliklerini arttırır.

Çevre dostu çözüm

Marathon 1000 XHB’in solventsiz yapısı , hem kullanıcı, hem de çevre dostu bir üründür.

Düşük VOC salınımı (40 g/l). Marathon 1000 GF, diğer yüksek yapılı solventsiz epoksi boyalara göre çok daha iyi performans gösterir.

İdeal uygulama şartlarını sağlayabilmek için ekstra inceltici gereksinimi yoktur.

Marathon 1000 XHB piyasadaki benzer ürünlerin içerdiği fenol gibi mutajenik maddeler içermez. Buna ilave olarak izosiyanat yayılımı yoktur ve IFKAN’ın test analizlerinden geçmiş bir üründür

Soğuk iklimlere de uygun kökü bir teknoloji ürünü

Marathon 1000 XHB, standart uygulama ekipmanlarıyla kolayca uygulanır.

Cam pulcukları içeren geleneksel epoksilere kıyasla, Marathon 1000 XHB mükemmel

Marathon 1000 XHB, köklü bir teknoloji esaslı ve öngörülebilir dayanım ömrü beklentisi teknolojisine sahip epoksi bazlı boyadır. Bu ürün tipi içerisinde, 5°C ‘de gibi düşük sıcaklıkta kuruyup kürlenebilen tek üründür.

NORSOK ön yeterlilik
Marathon 1000 XHB, NORSOK 1, 4 ve 7 sistemleri için ön yeterliliğe sahiptir.