Rekor Boya

Marathon 1000 GFDünyadaki en güçlü epoksi çözüm önerisi Marathon 1000 GF; solventsiz, yüksek yapılı, yüksek aşınma dayanımı ve darbe dayanımına sahip, %20 cam pulcuklarla güçlendirilmiş çift komponentli boyadır. Marathon 1000 GF; mekanik direncin ve uzun ömürlü korozyon dayanımının ön plana çıktığı yerler için özel olarak geliştirilmiş koruma etkisine sahip dayanaklı boyadır. Marathon 1000 GF farklı uygulama alanlarında performansını kanıtlamış bir üründür. Uygun agregalar ile kullanıldığında kaymazlık özelliğine sahip olur.
Ürün tipi: Antikorozif boyalar
Kullanım alanı: Endüstri: Yüksek korozyon ortamlarındaki yapısal çelik ve borular, offshore platformları, rafineriler, elektrik santralleri, köprüler, maden ekipmanları, genel yapısal çelik
Boyanacak malzeme: Çelik ve beton
  • Solventsiz
  • Tek katta 1000 µm’a kadar, yüksek katı madde oranı
  • Cam pulcuklarla %20 oranında güçlendirme
  • Zor koşullara karşı güçlü film yapısı
  • Yüksek aşınma dayanımı
  • Kullanıcı dostu: sprey uygulama
  • +5°C’ ye kadar kuruma ve kürlenme

Teknik Bilgi Föyü (Turkish)

Marathon 1000 GF Comp A - Güvenlik bilgi föyü (Turkish)

Marathon 1000 GF Comp B - Güvenlik bilgi föyü (Turkish)


Marathon 1000 GF – Özel performans gereksinimleri için cam pulcuklarıyla %20 oranında güçlendirildi

Benzersiz güçlü yapı ve dayanım

30 yıldır piyasada kendini kanıtlamış olan Marathon serisinin en yeni üyesi Marathon 1000 GF mükemmel dayanım ve aşınma direnci gösterir.

Tek katta 1000 µm’a kadar uygulama yapılabilir. Atmosferik etkenlere karşı koruyucu etki oluşturup daha uzun zaman yüksek koruma sağlar.

Boya filminin içindeki çok katmanlı cam pulcukları güçlü epoksi reçinenin performansını daha fazla arttırır. Cam pulcukları korucuyu etkiyi geliştirir ve hacimsel fireyi en aza indirger. Ayrıca, cam pulcukları kürlenmiş boya filminin yapışma ve tutunma özelliklerini arttırır.

Çevre dostu çözüm

Marathon 1000 GF’in solventsiz yapısı , hem kullanıcı, hem de çevre dostu bir üründür.

Düşük VOC salınımı (40 g/l). Marathon 1000 GF, diğer yüksek yapılı solventsiz epoksi boyalara göre çok daha iyi performans gösterir.

İdeal uygulama şartlarını sağlayabilmek için ekstra inceltici gereksinimi yoktur.

Marathon 1000 GF piyasadaki benzer ürünlerin içerdiği fenol gibi mutajenik maddeler içermez. Buna ilave olarak izosiyanat yayılımı yoktur ve IFKAN’ın test analizlerinden geçmiş bir üründür

Soğuk iklimlere de uygun kökü bir teknoloji ürünü

Marathon 1000 GF, standart uygulama ekipmanlarıyla kolayca uygulanır.

Cam pulcukları içeren geleneksel epoksilere kıyasla, Marathon 1000 GF mükemmel

Marathon 1000 GF, köklü bir teknoloji esaslı ve öngörülebilir dayanım ömrü beklentisi teknolojisine sahip epoksi bazlı boyadır. Bu ürün tipi içerisinde, 5°C ‘de gibi düşük sıcaklıkta kuruyup kürlenebilen tek üründür.

NORSOK ön yeterlilik
Marathon 1000 GF, NORSOK 1, 4 ve 7 sistemleri için ön yeterliliğe sahiptir.